novinky ze světa zoopunku

21. 03. 2006

VI. O (MU)SLIMÁKOVI

Žil byl v lese jeden slimák, který se jednoho suchého dne rozhodl přivolat vláhu přímluvou u samotného Aláha. Na druhý den skutečně sprchlo, ovšem slimák nebyl dostatečně vděčný, za což ho do roka a do dne stihl zasloužený trest. Orientální píseň vhodná k břišním tancům v prostředí lokálních harémů.


20. 03. 2006

V. VĚNEČNÍCI OBECNÍ

V dnešní době, kdy lidstvo proniklo už takřka do všech skulin a záhybů naší planety, je stále těžší objevit byť jen novou bakterii. Nedávný objev českých vědců proto vyrazil dech odborné i laické veřejnosti na celém světě. Na územi České republiky totiž objevili zcela nový druh savce. Dali mu jméno věnečník obecný, a to podle signifikantní vlastnosti, kterou se vyznačuje. Tak jako kupříkladu slepice klade vajíčka, věnečník klade věnce. Této činnosti se věnuje po celý rok a zejména pak o státních svátcích.


17. 03. 2006

IV. ZAMILOVANÝ VODNÍK

Láska kvete nejen mezi lidmi různých či stejných pohlaví, ale i mezi lidmi a vodníky. Těžko říct, zda bude někdy podobné partnerství zákonem registrováno. Hrdinovi naší písně, světle zelenému vodníkovi od nejmenovaného rybníka, by to ale stejně mohlo být jedno. Sličná pradlena Helena totiž jeho fanatickou lásku neopětuje. Vodník se tak uchyluje do říše nenaplněných snů. V tom příběhu se nejspíš pozná každý z nás.


16. 03. 2006

III. PASÁČEK ZLATOKOP

Nelákala vás někdy romantická představa dobývání zlata na divokém Západě? Hrdinu naší písně tedy rozhodně ano. Jen s tím rozdílem, že své štěstí zkouší místo kdesi v severní Kalifornii na zahradě před svým domkem. Pomáhá mu v tom i jeho partnerka. A spolu nakonec objeví opravdový zlatý důl. Co by to ale bylo za příběh, kdyby všechno bylo tak růžové, jak se na první pohled zdá...


15. 03. 2006

II. NA SANÍCH

Jedna z písní, kterou už jistě znáte z koncertů. Vlastně druhá nejstarší skladba na nové desce. Vypráví o zálibě dvou kamarádů v jízdě na saních. Jak se ale postupně dozvíte, chlapci nejezdí na obyčejných saních. K jeskyni ve stráni chodí budit šestihlavé saně, na které pak proti jejich vůli nasedají a nechají se vozit po kraji. Saně z toho nejsou zrovna nadšené a tak je taková jízda vpravdě adrenalinovým zážitkem. Však taky píseň řádně frčí kupředu. Budete si muset držet klobouky!


14. 03. 2006

I. ZÁHADA BEER WITCH

V případě úvodní skladby celého alba jsme se nechali inspirovat nízkorozpočtovým hororem Záhada Blair Witch. Nejen v lesích kolem Marylandu se dějí podivné věci. Lesy v okolí obce Prasetín jsou taky pěkně zrádné. Příběh skupiny kamarádů, kteří se vydají do lesa na výlet uvidíte i zfilmovaný v historicky prvním videoklipu naší skupiny. V příběhu se bloudí, kroutí se mapy, rozhrnují se houštiny, prozkoumávají neznámé objekty a nakonec všechno dobře dopadne.


13. 03. 2006

DOBŘE VYHLAZENÁ DVANÁCTKA

V následujících dvanácti dnech vám postupně představíme všechny písničky, a to ve stejném pořadí, v jakém je najdete na nové desce. Stručně vám naznačíme, o čem jsou, jací hrdinové v nich vystupují a kde se odehrávají. Co píseň, to věru silný příběh! :)


10. 03. 2006

DESKA VYJDE NA APRÍLA

Ledy se hnuly, opona padá, kostky jsou vrženy! Nové album skupiny Peshata spatří definitivně světlo tohoto pestrobarevného světa na Apríla, tedy 1. dubna 2006. Cédéčko vyjde pod domovským, k tomuto účelu nově vybudovaným labelem Fishdale Records. V nejbližších dnech čekejte spoustu dalších informací.


17. 01. 2006

KDO TO VYDÁ

Všech 12 skladeb na novou deskuje už je pohromadě. Aktuálně diskutujeme o tom, pod jakou hlavičkou album vydáme. Testujeme zájem tuzemských firem a podle výsledků jejich reakcí uděláme definitivní rozhodnutí, zda si CD vydáme sami či zda se s ním schováme pod ochranná křídla nějakého labelu.


16. 01. 2006

NOVÝ WEB NA SPADNUTÍ

Tak jako je pomalu na spadnutí nová deska Peshaty, spadne na vás i svěží nový web, kde už nenarazíte na rubriky bez obsahu, beze smyslu či bez čehokoli jiného důležitého. Snad vám nebude padat. :)